تبلیغات
شیعه نیوز - آشنایی با دو سپهبدو ۱۳ سرلشکر ایرانی+عکس و
 
شیعه نیوز
خدمت به مردم شیعه جهان -سازمان خورشید ظهور شیعه : برای پبیشرفت آبادانی اشتغال و فراونی نعمت وصلح و حقوق بشر در جهان و ایجاد ز
درباره وبلاگ


وابسته به هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان و ابراهیم وقاسم آستارا 09119812795


سازمان جهانی هلال شیعیان(خورشید ظهور ) ..پایگاه اطلاع رسانی وابسته به هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان و ابراهیم وقاسم آستارا
/روزی او خواهد آمد و انتقام شیعیان و مظلومان را از کافران و ستمکاران خواهد گرفت...

اللهم عجّل لولیّک الفرج

مدیر وبلاگ : مدیر سایت :ا ا د سردبیر : م اد.....روزی او خواهد آمد و انتقام شیعیان و مظلومان را از کافران و ستمکاران خواهد گرفت... اللهم عجّل لولیّک الفرج
مطالب اخیر

فرماندهان ارشد نیروهای نظامی در کشورهای مختلف جهان به نوعی نمادی از نیروهای مسلح آن کشورها به شمار می روند. در کشور ما در حال حاضر تعداد ۱۳ نفر از فرماندهان عالی رتبه ارتش و سپاه دارای درجه سرلشکری هستند که در این پست، به صورت اجمالی با اسامی و سوابق خدمتی آنها آشنا خواهید شد. شایان ذکر است که شهید سپهبد علی صیاد شیرازی پیش از شهادت به دریافت درجه سرلشکری نائل شده بود که در این فهرست، نام ایشان نیز در نظر گرفته شده است.

سپهبد قرنی اولین ریس ستاد مسترک جمهوری اسلامی ایران که بدست گروه فرقان به شهاد ت رسید .. شهید قرنی یکی از افسران شاهنشاهی بود که  قبل از سال ۱۳۴۰ به درجه افسری رسیده و بعنوان ریس تاد مشترک ارتش شاهنشاهی خدمت می کرد که با همکاری عده ای از افسران ارتش شاهنشاهی درصدد کودتا بر علیه شاه بود تا حکومت جمهوری و انتخاباتی در کشور باشد .. که سرویس جاسوسی انگلیس وآمریکا ان را شناسایی به شاه اطلاع می دهند  اگر یک روز کودتا لو نمی رفت  حکومت شانهنشاهی در  دهه ۳۰  منقرض می شد و  قرنی محاکمه و زندانی و  امام خمینی ایشان را بعنوان اولیت ریس ستاد مشترک ارتش منصوب می کتدو گروه فرقان بعداز چهل . پنج روز شروع کار این فرمانده را ترور و شهید می کند…

سپهبد علی صیاد شیرازی


سپهبد علی صیاد شیرازی
شهید گرانقدر نیروهای مسلح که چند روز دیگر سالگرد شهادت اوست، از جمله فرماندهان غیور ارتش در دوران دفاع مقدس بود که پس از این دوران نیز در ستاد کل نیروهای مسلح به خدمت مشغول بود.
شهید صیاد شیرازی پس از دریافت درجه سرلشکری، به درجه رفیع شهادت نائل شد. نقل است که پس از دریافت این درجه، بسیار خوشحال بود و هنگامی که علت آنرا پرسیدند، گفته است که «امروز فهمیدم ولی فقیه از من راضی است.»

سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی

سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی

سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی همواره با آن لباس خاکی و چفیه بر دوش شناخته می شود. او به عنوان رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان مسئولیت مهمی را بر عهده داشته و از جمله مدیران ارشد و محبوب در نیروهای مسلح است.
وی از سال ۶۸ عهده دار این مسئولیت بسیار مهم و تاثیرگذار است و در عین حال، در دانشگاه عالی دفاع ملی نیز به فعالیت می پردازد.

سرلشگر رشید

سرلشکر غلامعلی رشید
سرلشکر غلامعلی رشید از فرماندهان ارشد سپاه در دوران دفاع مقدس به شمار می رود که تحلیل های جامع و عمیق وی در طی سالهای اخیر در موضوعات مختلف همچون جنگ تحمیلی، نبردهای حزب الله لبنان، جنگ های منطقه و چشم انداز آینده همواره مورد توجه کارشناسان بوده است.
وی مسئولیتهایی چون فرماندهی قرارگاه فتح در عملیات بیت المقدس و مسئول عملیات قرارگاه مرکزی سپاه را پیش از حضور در ستادکل نیروهای مسلح تجربه کرده است.
سرلشکر رشید پیش از انتصاب به عنوان جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح بود.

سرلشکر محمدعلی جعفری

سرلشکر محمدعلی جعفری
سرلشکر محمد علی جعفری معروف به "عزیز" پس از انتصاب به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران، به درجه سرلشکری نائل شد. وی در دوران دفاع مقدس از فرماندهان مهم سپاه و عنصری مبتکر در عملیاتهای نامتقارن بود که پس از دفاع مقدس، چند سال فرمانده نیروی زمینی سپاه، سپس رییس مرکز راهبردی سپاه و پس از آن فرمانده کل سپاه شد.
سرلشکر جعفری در دوران حضور در مسئولیت اخیر نیز تحول اساسی در سپاه پاسداران به وجود آورد و ضمن تشکیل سپاههای استانی، نیروی هوایی و دریایی را نیز ارتقاء داد.

سرلشکر عطا الله صالحی


سرلشکر عطا الله صالحی
سرلشکر عطاء الله صالحی از جمله فرماندهان دلاور ارتش در دوران جنگ تحمیلی است که در سال ۸۴ به سمت فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.
تشکیل نیروی مستقل پدافندی با مسئولیت ارتش و نیز ساخت تجهیزات مدرن دفاعی همچون جنگنده صاعقه، ناوشکن جماران، انواع زیردریایی و تانک از جمله نقاط درخشان مسئولیت سرلشکر صالحی است. تدوین طرح های راهبردی چون حضور شناورهای ایرانی در خلیج عدن و دریای مدیترانه از جمله مصادیق نگاه راهبردی این فرمانده ارشد نیروهای مسلح است.

دریابان علی شمخانی


دریابان علی شمخانی
دریابان علی شمخانی فرمانده ای که هم مسئول نیروی دریایی ارتش بوده و هم سپاه. تنها سرلشکر نیروی دریایی کشورمان اکنون رییس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی است. وی پس از وزارت دفاع با حکم رهبر معظم انقلاب در این مسئولیت مشغول انجام امور فکری و تحقیقاتی در موضوعات مختلف برای بهره برداری نیروهای مسلح است.
وی به علت حضور موثر و آینده نگر در ۸ سال دوران وزارت دفاع، نقش مهمی در ارتقاء توان بازدارندگی نیروهای مسلح داشته است.

سرلشکر سید یحیی صفوی


سرلشکر سید یحیی صفوی
سرلشکر سید یحیی صفوی معروف به "رحیم" نیزاز فرماندهان ارشد سپاه در دوران جنگ تحمیلی است که مسئولیتهای مهمی چون فرماندهی نیروی زمینی و اطلاعات و عملیات کل سپاه را در ان زمان عهده دار بوده است.
وی پس از دفاع مقدس، جانشین سردار محسن رضایی فرمانده کل سپاه شد و در سال ۱۳۷۶ به جای وی، به فرماندهی کل سپاه منصوب گردید.
در دوران فرماندهی سرلشکر صفوی، سپاه پاسداران به یک نیروی مهم دفاعی در منطقه تبدیل شد و در ابعاد مختلف اطلاعاتی و عملیاتی نیز رشد چشمگیری داشت. به همین دلیل فرمانده معظم کل قوا، وی را به سمت دستیار خود در نیروهای مسلح منصوب کردند.

سرلشکر مصطفی ایزدی

سرلشکر مصطفی ایزدی
سرلشکر مصطفی ایزدی سال ها فرمانده نیروی زمینی سپاه بوده و جزء فرماندهان تاثیرگذار در دفاع مقدس محسوب می شود.
وی پس از حضور در ستادکل نیروهای مسلح، مسئولیت مهمی را بر عهده داشته و در سالهای اخیر به درجه سرلشکری نائل شده است.

سرلشکر محمد باقری


سرلشکر محمد باقری
سرلشکر محمد باقری برادر شهید گرانقدر حسن باقری (غلامحسین افشردی) است که اولین مسئول اطلاعات و عملیات سپاه بوده است.
وی نیز از تبحر بالایی در امور اطلاعاتی و عملیاتی برخوردار بوده و اکنون نیز در همین مسئولیت در ستادکل نیروهای مسلح فعالیت می کند. باقری همزمان با ایزدی به درجه سرلشکری مفتخر شده است.


سرلشکر علی شهبازی
سرلشکر علی شهبازی نیز در دفاع مقدس کارنامه درخشانی داشته و در دوران حضور در فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز عامل تحولات مهمی بوده است. وی اکنون در گروه مشاوران نظامی فرمانده معظم کل قوا مشغول خدمت به نیروهای مسلح است.
 

سرلشکر محمد سلیمی

سرلشکر محمد سلیمی
سرلشکر محمد سلیمی پس از شهبازی به فرماندهی کل ارتش منصوب شد. وی در زمان حضور رهبر معظم انقلاب در دفاع مقدس نیز از جمله افرادی بوده که نزدیکترین ارتباط را با ایشان داشته است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران فرماندهی وی، شاهد نوآوری ها و ارتقاء شاخص ها بوده است.

سرلشکر محسن رضایی


سرلشکر محسن رضایی
سرلشکر محسن رضایی از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۷۶ فرمانده کل سپاه بوده و نقش مهمی در هدایت نیروهای مسلح کشورمان در دفاع مقدس بر عهده داشته است.
وی ترجیح داد در سال ۷۶ وارد فعالیتهای غیرنظامی شود و به همین خاطر به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.
رضایی هنوز هم در جلسات و نشست های فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح با رهبر انقلاب حضور فعال دارد و عضو ثابت جلسات پیشکسوتان دفاع مقدس است.

سرلشکر حسین حسنی سعدی


سرلشکر حسین حسنی سعدی
سرلشکر حسین حسنی سعدی قبلا فرمانده نیروی زمینی ارتش بوده و در حال حاضر معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح است که سابقه درخشان او در دفاع مقدس قابل توجه است. او از جمله مدیران موثر در پیشرفت نیروهای مسلح است که در جایگاه حساس خود، عهده دار اجرای طرح های مهمی بوده است.

سرلشکر قاسم سلیمانی


سرلشکر قاسم سلیمانی
سرلشکر قاسم سلیمانی از باسابقه ترین فرماندهان سپاه پاسداران است که پیش از فرماندهی نیروی قدس سپاه، فرمانده لشکر ۴۱ ثار الله کرمان بوده است. وی جدیدترین فرمانده نیروهای مسلح است که از سوی فرمانده معظم کل قوا به درجه سرلشکری نائل شده است.
در بخشی از حکم سرلشکری سردار سلیمانی از سوی رهبر معظم انقلاب نوشته شده است: « سردار قاسم سلیمانی کسی است که خود بارها در جبهه به شهادت رسیده و شهید زنده انقلاب است.»

——————-

نخست وزیر ایران و تنها ارتشبد واقعی زمان ۱۳۳۲

مجلسین ایران در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ پیشنهاد ملی شدن صنعت نفت را که بشرح زیر از سوی دکتر مصدق و یارانش پیشنهاد شده بود باتفاق آرا از تصویب قطعی گذراندند. (بنام سعادت ملت ایران و بمنظور کمک به تامین صلح جهانی، امضاء کنندگان ذیل پیشنهاد مینمائیم که صنعت نفت ایران در تمام مناطق کشور بدون استثناء ملی اعلام شود یعنی تمام عملیات اکتشاف‌، استخراج و بهره برداری در دست دولت قرار گیرد)

قانون خلع ید در دهم اردیبهشت ۱۳۳۰ به تصویب مجلسین ایران رسید و دکتر مصدق در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۳۰ سمت نخست وزیری ملت را پذیرفت و در ۲۹ خرداد ۱۳۳۰ از شرکت سابق نفت خلع ید کرد و قسمتی از خاک وطن را که در دست کارشناسان انگلیسی بود از دست آنها خارج نمود. دولتین امریکا و انگلیس از مخالفت با یکدیگر دست برداشته و قدم در راه موافقت نهادند و سرانجام امریکا بمراد خویش میرسد و پس از آنکه موافقت دولت انگلستان با سهیم شدن امریکا در راه غارت نفت ایران را بدست میاورد. دالس وزیر خارجه وقت امریکا وایدن نخست وزیر وقت انگلیس در مورد ساقط کردن دولت مردمی مصدق به توافق می‌رسند. ژنرال ایزنهاور رئیس جمهور وقت آمریکا نقشه سازمان سیارا برای انجام کودتا در ایران تصویب و دستور اجرای آنرا صادر می‌کند.

دکتر مصدق در مدت کوتاه زمامداریش همواره درگیر مشکلات داخلی و خارجی بویژه از ناحیه انگلستان بود مشکلات سیاسی و اقتصادی کار شکنیهای همه جانبه دشمنان خارجی به کمک ایادی داخلی آنان محاصره اقتصادی همه از مسایلی بودند که مصدق را در برگرفته بودند و مصدق علیرغم دست و پنجه نرم کردن با این مسائل برنامه هایی در جهت تامین مصالح و منافع کشور تنظیم نمود. برای اجرای چنین برنامه هایی لازمه آن بود که اختیاراتی از مجلس اخذ نماید، گرچه مجلس با دادن اختیارات سخت مخالف بود اما فشار افکار عمومی مجلس را مجبور ساخت که در دوم مرداد ماه ۱۳۳۱ اختیاراتی بمدت شش ماه به دکتر مصدق داده شود که بتواند لوایحی را که ضروری می‌داند موقتاً بطور آزمایشی بموقع اجرا بگذرد تا اگر ظرف شش ماه وقت کارگر افتاد برای تعیین تکلیف آنها را به مجلس تقدیم دارد.

کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سقوط حکومت ملی دکتر مصدق یکی از مهمترین حوادث تاریخی مملکت ایران بشمار می‌آید و همین حوادث در آینده ایران تاثیر فوق‌العاده زیاد سیاسی گذارد. گسترش دامنه امواج نهضت استقلال‌طلبانه و ضداستعماری و ضد امپریالیسمی که به رهبری دکتر مصدق در ایران پدید آمد و الگو و نمونه برای سایه کشورهای زیر سلطه در منطقه افریقا و خاورمیانه گردید، تا آنجا پیشرفت که منجر به قطع کامل سلطه بیگانگان شده و فریادش از مرزهای ایران هم گذشت و در تمامی منطقه خاورمیانه طنین افکند و حتی در سطح جهانی تاثیر گذاشت.

نهضتی را که دکتر مصدق آغاز کرد در اوج خود تمام صاحبان سرمایه و سلطه گران بین المللی را آزار داد و سخت رنجانید. آنان سخت به وحشت افتادند و همین وحشت امپریالیسم بود که از ترس قطع منافعش کمر به توطئه و نابودی مصدق بست. دکتر مصدق بارها و بارها تهدید به مرگ شد. توطئه های گوناگونی نظیر: ۳۰ تیر، ۹ اسفند و قتل افشار طوسی رئیس شهربانی کل کشور و غیره با هوشیاری مردم خنثی شد. اما از آنجا که امپریالیسم لحظه ای نیاسود تا موجبات سقوط دکتر مصدق را فراهم کند و بدینوسیله راه را برای چپاول دوباره‌اش هموار نماید و بدین ترتیب کودتای ننگین ۲۸ مرداد طرح ریزی شد: روز ۱۹ تیر ۱۳۳۲ کنفرانسی در واشنگتن از طرف نمایندگان دولت‌های امریکا‌، انگلستان و فرانسه تشکیل شد و در آن کنفرانس نمایندگان کشور های سرمایه‌داری در مورد سرنگونی دولت مصدق و متلاشی نمودن نهضت ملی ایران یکصدا شدند.

امریکائیان بیشتر روی شاه و اطرافیان وی که در ارتش و شهربانی بودند حساب می‌کردند‌، از این رو سازمان‌های جاسوسی سیا آمریکا و اینتلیخنت سرویس انگلستان متحداً دست بکار شدند و ژنرال شوارتسکف را برای فراهم نمودن زمینه کودتا به ایران فرستادند. آمدن شوارتسکف به ایران بهانه بازدید از دوستان و آشنایانش عنوان گردید و سپس بنا به توافق با شاه، زاهدی را که از دیگران در ارتش و شهربانی با تجربه‌تر بود کاندیدای اجرای کودتا نمودند.

همزمان با این زد و بندهای شوارتسکف در تهران و الن والس رئیس سازمان جاسوسی سیا برادر وزیر امور خارجه امریکا (جان فاستردالس) هر دو عازم سویس شدند لوئی هندرسن سفیر کبیر وقت امریکا در ایران نیز همزمان با وی حرکت و هر سه نفر در سویس علیه دکتر مصدق به توطئه نشستند. در این میان اشرف پهلوی خواهر دو قلوی محمدرضا پهلوی هم با قرار قبلی که با هندرسن در تهران گذاشته بود با اجازه برادرش به سویس پرواز کرد و نطفه کودتا در آنجا بسته شد.

در ۲۲ مرداد ۱۳۳۲ شاه ناگهان مقدمه فرمانی مبنی بر عزل دکتر مصدق و انتصاب زاهدی به نخست وزیری را صادر کرد. با این ترتیب که شاه دوورقه سفید امضا نمود که بعداً در یکی از آنها فرمان عزل مصدق و در دیگری انتصاب زاهدی نوشته شد. در پی حوادث و جریانات بوجود آمده بعدی، شاه تهران را ترک و به شمال رفت و منتظر نتیجه ماند. سرهنگ نصیری مامور ابلاغ عزل دکتر مصدق که در آن زمان رئیس کار سلطنتی بوده در حالی که در شب ۲۵ مرداد فرمان عزل را به خانه دکتر مصدق می‌برد، مصدق فرمان را می‌گیرد و دستور دستگیری وی را می‌دهد و بدین سان کودتای ۲۵ مرداد عقیم می‌ماند، شاه همراه با ثریا به ایتالیا فرار می‌کند.

روز ۲۷ مرداد هندرسن سفیرآمریکا فوراً به تهران می‌آید و با دکتر مصدق ملاقات میکند و به وی می‌گوید ( دولت امریکا دیگر نمی تواند حکومت اورا برسمیت بشناسد و به عنوان یک نخست‌وزیر قانونی با وی معامله کند) هندرسن علناً به دکتر مصدق می‌گوید که آمریکا با تمام قوا از ادامه حکومت وی جلوگیری به عمل خواهد آورد و به مصدق پیشنهاد می‌کند که از نخست وزیری کناره‌گیری نماید، دکتر مصدق با لحن بسیار تندی هندرسن را از خانه اش بیرون می‌کند و می‌گوید که فردا با امریکا قطع رابطه خواهد کرد. هندرسن پس از این مشاجره لفظی با رابطین دولت جدید در مرکز تماس گرفته و می‌گوید که زاهدی را به عنوان مسوول دولت ایران به رسمیت میشناسد.

تلاش جهت سر نگونی دکتر مصدق سخت بالا گرفت، شوارتسکف با خرج ده میلیون دلار افراد زیادی را اجیر می‌کند و زمینه سقوط حکومت ملی دکتر مصدق را فراهم می‌نماید. هندرسن در تاریخ ۲۷ مرداد به تهران میآید و چک شماره ۷۰۳۳۵۲ بانک ملی ایران به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰/۳۲ ریال را جهت هزینه اجرای کودتای ۲۸ مرداد می‌پردازد. روزنامه لوموند فرانسه در شماره ۱۷ خود به تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۵۳ نوشت (چک شماره ۷۰۳۳۵۲ بامضای ادوار ژرژ دانلی داخلی مبلغ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰/۳۲ ریال از بانک ملی ایران گرفته شد و صرف جریان ۲۸ مرداد گردید با این پول پانصد نفر از ارازل و اوباش برای آشوب و غارت استخدام نمود و به هر یک مبلغ ۳۰۰ فرانک دادند.

و بدینسان سازمان سیا آمریکا در ۲۸ مرداد و با کمک عناصر دست نشانده اش در ایران‌، در شهربانی و ارتش با عوامفریبی افرادی ساده لوح بعنوان سیاهی لشکر کودتائی را که در سویس طرح ریزی کرده بودند پیاده نمودند. رئیس جمهور وقت امریکا از آغاز شروع عملیات کودتا تا آخر لحظات پر هیجان و پر اضطرابی را می‌گذرانید و مرتباً در حال کسب خبر بود تا اینکه سرانجام خبر سقوط دکتر مصدق به امپریالسیم و جهانخوران رسید و آنها مطمئن شدند که مانع اصلی از جلوراهشان برداشته شد و حال چراغ سبز برای حرکت بسوی چپاول مجدد روشن است.

کودتای ۲۸ مرداد گذشته از آثار و نتایج آن یکی از رویدادهای عبرت انگیز زمان است و همواره به صورت یک ننگ و شرمساری در تاریخ باقی خواهد ماند. ننگ برای خائنینی ماند که با هویت ایرانی، جاسوسی و مزدوری بیگانه را به عهده گرفتند و در گرماگرم نبرد میهنی دروازه را به روی دشمنان گشودند و برای دولتمردان انگلیس و امریکا که در برابر یکی از اصلی‌ترین نهضت های ضد استعماری قرار گرفتند و با قربانی کردن آزادی و استقلال یک ملت برای خود یک رسوایی تاریخی فراهم ساختند.

اگر نبود توطئه آمریکا و بریتانیا بعداز کودتای ۲۵ مرداد ۳۲ و فرار شاه از کشور مصدق این فرمانده و حاکم بزرگ زمان ..که الحق ارتشبد زمان بود اعلام جمهوری کرزده بود و فردای همانروز مصدق با فراخوان وزرا و مسئولان درصدد همه پرسی  در جهت تغییر نظام شاهنشاهی به جمهوری ایران بود که انتخاب ریس جمهور با رای مردم  که متاسفانه ۱- همه فقط به مسئله ملی کردن نفت می پردازنند و از انقلاب ایشان و تغییر نظام از شاهنشاهی به جمهوری حرفی نمی زنند   2- ظلمی که به مصدق در تاریخ ایران و جهان شد به کسی اینقدر ظلم نشد  و ایران باید غرامت از بریتانیا و آمریکا بگیرد….

این وظیفه دولت ایران است که غرامت اشغال ایران در جنگ جهانی اول و دوم و کشتار ۱۰ میلیون در جنگ جهانی اول و ۸ میلیون نفر در جنگ جهانی دوم  را باید مطرح و بگیرد و چطور اسراییل کشتار اعراب در زمان  پیامبر توسط عربستان  را الان قاون کرده و و عربستان قبول کرده بدهد و یا غرامت از آلمان و مصر هنوز هم می گیرد چرا ما غرامت جنگ جهانی اول و دوم و کودتای د۲۹ مرداد را قاونی نکنیم و نگیریم و چرا بحرین که استان چهاردهم ما است و یا باکو و ۱۷ شهر قفقاز که طبق قرارداد باید دهه هفتاد بما پس داده می شد.. پی گیری نمی کنند و اگر حرفی هم می زنی و یا می نویسی می گویند اسماعیل اسدی دارستانی ضذد ولایت فقیه و شاه دوست و یا  ضد اسلام است  و به قانون اساسی اعتقاد  ندارد محاکمه و شنکجه … نه بابا من به قانون اساسی و قران و اسلام و ولایت اعتقاد دارم  فقط شعار نمی دهم برای عزت ایرانی تلاش می کنم .. چون من یک ارتشی با غیرت ایرانی هستم….اگر روزی من ریس جمهور شوم غرامت حمله……….. به ایران و جنگ جهانی دوم و اول و کودتای ۲۹ مرداد را خواهم گرفت و بحرین و باکو و. به سرزمین ایرا باز خواهم گرفت..

اسماعیل اسدی دارستانی  درجه دار بازنشسته ارتش  ونوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:33 ب.ظ
超レアブランド時計コピー、スーパーコピー、入荷困難のコピー ブランドがどこよりも逸早く新入荷し
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:32 ب.ظ
ロレックス腕時計ブランドコピー 代引き
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:05 ب.ظ
腕時計コピー
سه شنبه 27 فروردین 1398 12:51 ق.ظ
ブランド財布
http://sewingbymoonlight.com/contact/ http://sewingbymoonlight.com/contact/
سه شنبه 27 فروردین 1398 12:49 ق.ظ
ホーム > 全てのブランド > その他商品 > 携帯ケース/iPhoneケース > ルイヴィトン ルイヴィトン エルメス シャネル グッチ バーバリー
http://sergeytatiananikitiny.com/index.php/media/1321213123 http://sergeytatiananikitiny.com/index.php/media/1321213123
جمعه 17 شهریور 1396 11:38 ق.ظ
You need to take part in a contest for one of the best blogs on the web.
I am going to recommend this site!
جمعه 25 فروردین 1396 09:13 ق.ظ
It's in point of fact a nice and useful piece of info.
I am glad that you shared this useful info with us. Please stay us informed like this.

Thank you for sharing.
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:44 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet users, its really really pleasant post on building up new website.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:05 ق.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of precious know-how
concerning unpredicted emotions.
سه شنبه 15 فروردین 1396 10:33 ق.ظ
May I simply say what a relief to uncover a person that really understands what they're discussing over the internet.

You definitely understand how to bring an issue to
light and make it important. More and more people should look at
this and understand this side of the story. I was surprised that you are not more popular because you most
certainly possess the gift.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی