تبلیغات
شیعه نیوز - مدیر مسئول اا دارستانی دور نخورید
 
شیعه نیوز
خدمت به مردم شیعه جهان -سازمان خورشید ظهور شیعه : برای پبیشرفت آبادانی اشتغال و فراونی نعمت وصلح و حقوق بشر در جهان و ایجاد ز
درباره وبلاگ


وابسته به هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان و ابراهیم وقاسم آستارا 09119812795


سازمان جهانی هلال شیعیان(خورشید ظهور ) ..پایگاه اطلاع رسانی وابسته به هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان و ابراهیم وقاسم آستارا
/روزی او خواهد آمد و انتقام شیعیان و مظلومان را از کافران و ستمکاران خواهد گرفت...

اللهم عجّل لولیّک الفرج

مدیر وبلاگ : مدیر سایت :ا ا د سردبیر : م اد.....روزی او خواهد آمد و انتقام شیعیان و مظلومان را از کافران و ستمکاران خواهد گرفت... اللهم عجّل لولیّک الفرج
مطالب اخیر
مدیر مسئول اا دارستانی
چرا هاشمی در ایام غیبت رئیس جمهور به دستگیری فرزندانش تن داد؟ آیا دستگیر شدن جوان فکر پس از زندانی شدن فائزه و مهدی، به این سناریوی از پیش طراحی شده مرتبط است؟
محمود احمدی نژاد هفته گذشته با حاشیه های بسیاری که برای کاروان همراهش پیش آمد سرنجام از کشور خارج شده و تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد تا یک هفته پر ماجرا برای ایرانیان رقم بخورد.

اوایل هفته ی گذشته پس از جدی شدن ماجرای بازگشت مهدی هاشمی به کشور و تجمع تعدادی از دانشجویان در فرودگاه امام (ره) به منظور مطالبه ی محاکمه وی، دستگاه قضایی در اقدامی غافلگیرانه و پس از ماهها سکوت، به سراغ فائزه، دختر کوچک آیت الله هاشمی رفته و وی را بازداشت و جهت اجرای حکم محکومیتش روانه زندان می کند تا حساب کار به دست مهدی که قصد بازشت به تهران را داشت بیاید.

اما این نه تنها پایان ماجرا نبود بلکه آغازی طوفانی برای یک هفته ی جنجالی در کشور بود.
 
یک روز بعد از دستگیری فائزه، مهدی به راحتی و با همراهی خواهر بزرگتر و برادر کوچکترش وارد فرودگاه امام (ره) وپس از طی تشریفات از گیت فرودگاه خارج شده و با نماینده دادستان مواجه می شود . مهدی پس از ارائه تعهد برای حضور در دادسرا به منزل عزیمت کرده و صبح روز بعد روانه دادسرای شهید مقدس می شود تا مرحل بازپرسی از وی پیرامون دست داشتن در فتنه 88 صورت بگیرد.
 
زندانی شدن دختر و پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، تعجب بسیاری از اهل فن را برانگیخت. به جرات می توان گفت که هیچکس تصور این اقدامات کوبنده را از قوه قضائیه آنهم در طی دو روز نداشت .

زندانی شدن فائره و مهدی که پیش از این آزادیشان حاشیه امنی برای برخی از محکومین اطراف رئیس جمهور بود سبب شد تا دستگاه قضا به سراغ علی اکبر جوان فکر رفته و وی را هم برای اجرای حکم روانه زندان کند . اما واکنش ها به این اقدامات ضربتی دستگاه قضا متفاوت بود .

در دو مورد اول پدر فائزه و مهدی یعنی آیت الله هاشمی با ژستی کاملا مظلوم نمایانه از یکسان بودن حقوق فرزندانش با بچه های مردم خبر داده و ظاهراً به راحتی با مسئله کنار می آید تا موجب تحسین افکار عمومی شود اما در دومی اطرافیان علی اکبر جوان فکر ضمن ابراز تاسف، به زمان بازداشت جوان فکر که مقارن با صحبتهای رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل بود خرده می گیرند .

در ادامه، ماجرا به همینجا هم ختم نشد چرا که پس از گذشت دو روز از زندانی شدن مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور، محمود احمدی نژاد در بدو ورود به تهران و در فرودگاه مهرباد، بر خلاف موضع گیری هاشمی رفسنجانی، از پیگیری مسئله خبر می دهد. این در حالی است که محکومیت جوانفکر در دادگاه تجدید نظر هم تائید شده است و جایی برای پیگیری باقی نمی ماند مگر تبصره ای نا نوشته با عنوان "خط قرمز اطرافیان رئیس جمهور" که آنهم با قاطعیتی که قوه قضائیه از خود نشان داده بعید به نظر می رسد کارآیی داشته باشد .

اما نکته اوج مبادلات متهمین و مجرمین به اوین در هفته ای که گذشت، انعطاف دور از ذهن و شاید انتخاباتی آیت الله هاشمی نسبت به این وقایع بود.

به راستی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را چه شده است که تا کنون مخالف بازگشت مهدی به کشور بوده و اینک به یکباره پس از بازگشت وی و زندانی شدنش به راحتی با موضوع کنار آمده و اذعان می کند که بین فرزندانش و فرزندان مردم تفاوتی وجود ندارد؟

آیا آیت الله هاشمی سودای قدرت را در سر می پروراند؟ اگر نه پس دلیل اینهمه تغییر ناگهانی چیست؟ شیخ بالا نشین سیاست با چه هدفی مجوز این مانور خانوادگی را صادر کرده است؟

چرا هاشمی در ایام غیبت رئیس جمهور به دستگیری فرزندانش تن داد؟ آیا دستگیر شدن جوان فکر پس از زندانی شدن فائزه و مهدی، به این سناریوی از پیش طراحی شده مرتبط است؟

اگر روی کاغذ این وقایع را بررسی کنیم ماجرا در نهایت به دوقطبی هاشمی-احمدی نژاد ختم خواهد شد اما آیا این همه ی ماجراست؟

مگر پیش از این رسانه ها از توافقات پشت پرده ای این دو برای انتخابات بعدی خبر نداده بودند ؟ اگر نه پس انتصاب افراد نزدیک به هاشمی در مناصب حساس دولتی با چه هدفی صورت می گیرد؟

بی شک هر چه جلوتر رفته و به ایام انتخابات ریاست جمهوری نزدیکتر شویم، فضا غبارآلودتر خواهد شد.

دسته بندی ها و باند بازی ها به قدری در هم آمیخته اند که تمیز دادن حق از باطل بسیار دشوار می نماید. در این میان صبر داشتن و به نظاره نشستن بهترین راهکاری است که به ذهن می رسد .
 
در هر صورت روزهای آینده، روز های بسیار حساسی خواهند بود. پس از برخورد های قاطع قوه ی قضائیه از یک سو و تهدیدات نتانیاهو و اوباما در سازمان ملل از سوی دیگر که ذهن مردم را به خود مشغول کرده است، باید منتظر پیگیری های رئیس جمهور برای زندانی شدن مشاور مطبوعاتی اش و جو سازی های احتمالی فائزه و مهدی باشیم.

به هر حال انتخابات نزدیک است و باید مراقب گرگ هایی در لباس میش باشیم.
 


مذاكره با امریكا با كدام الفبا؟!


اظهارات رئیس‌جمهور در امریكا مبنی بر تجدیدنظر در روابط ایران با ایالات متحده و ضرورت برطرف كردن موانع برقراری رابطه بین دو كشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های غربی داشت.

در میان واكنش‌های داخلی، اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تذكری كتبی به رئیس‌جمهور اهمیت ویژه‌ای دارد. این نمایندگان ضمن اعتراض به این قبیل اظهارات، آن را ناسازگار با راهبرد عزت، حكمت و مصلحت دانستند.

 

براساس اخبار رسانه‌ها، رئیس‌جمهور در یكی از گفت‌وگوهای رسانه‌ای در خصوص دیدگاهش نسبت به امریكا می‌گوید:«بنده جزو كسانی هستم كه معتقدم امكان تداوم این شرایط بین ایران و امریكا وجود ندارد و باید این وضعیت بهبود یابد... دو كشور بزرگ، مؤثر و قدرتمند، 33سال است كه رو در روی یكدیگر قرار گرفته‌اند و اگر دراین مدت هم‌افزا با یكدیگر عمل كرده بودند، امروز شرایط بین‌المللی شكل دیگری داشت.« آقای احمدی‌نژاد همچنین در دیدار با جمعی از نخبگان امریكایی گفته است:«ایران، امریكا را به رسمیت می‌شناسد و معتقد است می‌توانیم با یكدیگر رابطه داشته باشیم.»

تردیدی نیست كه اكنون جمهوری اسلامی ایران یك كشور قدرتمند و مؤثر در منطقه و فرامنطقه است و تردیدی نیست كه ایران اسلامی با حركت در مسیری كه حضرت امام خمینی (ره) در پیش روی آن قرار داد به چنین قدرتی دست یافت. این مسیر، مسیر مبارزه با امریكا و ایستادگی در برابر توطئه‌های استكبار جهانی به سركردگی ایالات متحده و حمایت از محرومان و مستضعفان جهان است. امریكا تا آخرین لحظه از حكومت پهلوی حمایت كرد و پس از سقوط شاه و استقرار جمهوری اسلامی، سیاست مقابله با ایران را با هدف نابودی انقلاب و ساقط كردن نظام نوپای دینی در كشورمان در پیش گرفت. اسناد لانه جاسوسی، افشاكننده سیاست‌ها، توطئه‌ها و برنامه‌های امریكا در قبال انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است.

طی 33سال گذشته، حضور فعال امریكایی‌ها در پشت صحنه توطئه‌ها و فتنه‌های بزرگ علیه جمهوری اسلامی از قبیل حركت‌های تروریستی دهه 60و ناآرامی‌های داخلی آن دوران، غائله‌های تجزیه‌طلبی در مناطق قومیتی چون كردستان، خوزستان و بلوچستان، جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، فتنه‌های 78و 88، جنگ اقتصادی كنونی و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران ملاحظه می‌شود.

به خاطر همین مواضع و رفتارهای امریكا در قبال انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بود كه حضرت امام (ره)‌رابطه ایران و امریكا را به رابطه گرگ و گوسفند تشیه می‌كنند و می‌فرمایند:« روابط ما با امریكا روابط یك مظلوم با ظالم است. روابط یك غارت شده با یك غارتگر است.» در دیدگاه رهبر كبیر انقلاب اسلامی، امریكا دشمن شماره یك مردم محروم مستضعف جهان است و یك تروریست بالذات است. حضرت امام خمینی (ره) ماهیت امریكا را كه استكباری و جهانخواری است، ‌اینگونه تشریح می‌كنند: «امریكا این تروریست بالذات دولتی است كه سرتاسر جهان را به آتش كشیده و هم‌پیمان او صهیونیسم جهانی است كه برای رسیدن به مطامع خود، جنایاتی مرتكب می‌شود كه قلم‌ها از نوشتن و زبان‌ها از گفتن آن شرم دارند.»

براساس چنین شناخت دقیق و حكیمانه‌ای بود كه آن عزیز سفر كرده و به حق پیوسته، مكرر ملت ایران را به هوشیاری در برابر دسایس و نیرنگ‌های دولتمردان امریكا فراخوان می‌كرد و وظیفه مسلمانان و خصوصاً ملت ایران در قبال امریكا را اینگونه بیان می‌داشت:« ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه‌مان كه مبارزه با امریكای جنایتكار است ادامه دهیم، فرزندانمان شهد پیروزی را خواهند چشید.» حضرت امام خمینی (ره) با هشدار به كسانی كه شناخت درستی از امریكا نداشتند یا به هر دلیل دیگری به دنبال رابطه با امریكا بودند، می‌فرمایند:«آنهایی كه خواب رابطه با امریكا را می‌بینند خدا بیدارشان كند.»‌

اما در این میان حضرت امام (ره) با یك نگاه مبتنی بر‌ آرمانگرایی واقع‌نگر، باب مذاكره و رابطه با امریكا را برای همیشه تا پایان تاریخ نبسته و برای برقراری رابطه با امریكا، اینگونه شرط‌گذاری كردند:«با امریكا روابط برقرار نخواهیم كرد مگر اینكه آدم بشود و از ظلم كردن دست بردارد.»

حال باید از كسانی كه به دنبال مذاكره یا رابطه با امریكا هستند، سؤال كرد، چه تحولات اساسی در خلق و خوی استكباری امریكا،‌مواضع و رفتار این كشور در قبال ملت ایران در شرایط كنونی نسبت به دهه ?? رخ داده كه آن را نشانه‌ای بر آدم شدن امریكا دانسته و موضع خود مبنی بر مذاكره و رابطه را توجیه‌پذیر سازیم؟ واقعیت این است كه امریكا، نه تنها آدم نشده، بلكه شیطان‌تر از قبل شده است. امریكا نه تنها از ظلم كردن دست برنداشته، بلكه بر ظلم‌های خود نسبت به ملل محروم و مستضعف جهان در این سال‌ها، به ویژه نسبت به ملت ایران افزوده است. لشكركشی به افغانستان و عراق در دهه اخیر و كشتن صدها هزار نفر، مجروح كردن صدها هزار نفر دیگر و نابود كردن بسیاری از منابع و ذخایر این كشورها، از چه حكایت می‌كند؟ جنایات امریكا در ابوغریب و گوانتانامو نشانه چیست؟ حمایت از حكومت‌های مستبد و دیكتاتوری كه ملت‌های خود را همانند آل خلیفه در بحرین و آل‌سعود در عربستان سركوب می‌كنند، فشارهای اقتصادی و تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران و تلاش برای توقف پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران از سوی امریكا نشانه چیست؟ جنگ نرم، جنگ سایبری، حمایت از گروه‌های تروریستی در ایران از سوی امریكا، حاكی از چیست؟ خارج كردن منافقین از لیست گروه‌های تروریستی در روزهای اخیر از سوی امریكا،‌بازگو كننده كدامین واقعیت است؟‌دست داشتن امریكایی‌ها در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به همراه صهیونیست‌ها، چه سیمایی از امریكا را برای ملت ایران به نمایش می‌گذارد؟ آری این فهرست، پایانی ندارد و می‌توان هزاران هزار مورد از جنایات امریكا در حق بشریت در گوشه و كنار جهان را بر آن افزود. همین واقعیت‌های موجود و پیش روی است كه موجب شده، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز همچون معمار كبیر انقلاب پرچم مبارزه و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های امریكا را برافراشته نگه دارند و ضمن برشمردن اختلافات ماهویی بین ایران و امریكا، اعلام دارند:« ملت ایران اهل گفت‌وگو و مذاكره است، ‌اما نه با امریكا.» (27 مرداد 89)

... كسانی كه دم از مذاكره با امریكا می‌زنند یا از الفبای سیاست چیزی نمی‌دانند یا الفبای غیرت را بلد نیستند،‌ یكی از این دوتاست»

 

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 18 شهریور 1396 03:59 ق.ظ
Howdy, I think your web site may be having web browser compatibility issues.

When I look at your web site in Safari, it looks fine however when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping issues.
I simply wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, wonderful site!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی